Kurs Nyndro oraz wykład Petera Malinowskiego i Marka Rosińskiego

2024-03-01, 18:00

Serdecznie zapraszamy do warszawskiego ośrodka na kurs praktyk podstawowych Nyndro.

Wszystkie sesje medytacyjne rozpoczynamy wspólnie, a następnie każdy kontynuuje swoją indywidualną praktykę.

Nyndro jest pratyką indywidualną wykonywaną po ukończeniu medytacji Schronienia.

Te osoby, które odwiedziły już wcześniej nasz ośrodek, brały udział w projekcie Start oraz medytacji XVI Karmapy i chciałyby rozpocząć regularną praktykę buddyzmu Diamentowej Drogi zapraszamy na wyjaśnienia do medytacji Schronienia.

Nowe osoby, które nie były jeszcze w naszym ośrodku zapraszamy w piątek na projekt Start czyli wstępne wyjaśnienia dotyczące medytacji i podstaw buddyzmu oraz na medytację XVI Karmapy.

Dodatkowo, w sobotę wieczorem, w ramach trasy przyjaciół reprezentujących 3 międzynarodowe projekty z Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Norwegii, odbędzie się wykład Petera Malinowskiego i Marka Rosińskiego.

Program:

1 marca (piątek)

18.00 projekt Start dla nowych osób
19.00 medytacja XVI Karmapy

2 marca (sobota)

12.00 sesja medytacyjna - praktyka indywidualna / równolegle wyjaśnienia do praktyk Nyndro (Schronienie i Oświecona Postawa, Diamentowy Umysł) oraz medytacji Schronienia
14.00 obiad
15.00 sesja medytacyjna - praktyka Diamentowego Umysłu
16.30 przerwa na ciacho i kawę
17.00 sesja medytacyjna - praktyka indywidualna
18.00 kolacja
19.00 wykład Petera Malinowskiego i Marka Rosińskiego oraz medytacja XVI Karmapy
po medytacji prezentacja 3 projektów międzynarodowych

3 marca (niedziela)

10.00 śniadanie składkowe czyli każdy coś przynosi
12.00 sesja medytacyjna - praktyka indywidualna / równolegle wyjaśnienia do praktyk Nyndro (Podarowanie Mandali, Medytacja na Lamę) oraz medytacji Schronienia
14.00 obiad
15.00 sesja medytacyjna - praktyka indywidualna
16.30 przerwa na ciacho i kawę
17.00 sesja medytacyjna - praktyka indywidualna
19.00 medytacja XVI Karmapy
po medytacji kolacja

Składka z tytułu uczestnictwa w wykładzie - 20 zł

Wydarzenie na facebooku

Peter Malinowski praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi od momentu, kiedy spotkał Lamę Ole w 1988 roku. Do 1998 roku mieszkał w ośrodku Diamentowej Drogi w Brunszwiku w Niemczech, a następnie od 1998 do 2001 roku był zaangażowany w funkcjonowanie ośrodka w Konstancji w południowo-zachodnich Niemczech. Następnie przeniósł się do Liverpoolu, gdzie wraz z żoną Lili założył ośrodek Diamentowej Drogi. Przez ostatnie 30 lat, odkąd Lama Ole poprosił go o to w 1993 roku, naucza podstaw buddyzmu jako podróżujący nauczyciel. Na co dzień pracuje na uniwersytecie, gdzie zajmuje się badaniami i nauczaniem psychologii.

Marek Rosiński jest uczniem Lamy Ole Nydahla i praktykuje buddyzm od 1992 roku. W tym czasie miał okazję podróżować przez kilka miesięcy z Lamą Ole i Hannah wspierając ich pracę. W 2015 roku na prośbę Lamy Ole Marek zaczął prowadzić wykłady i kursy medytacyjne. Ma dwie córki i jest prawnikiem.

Do zobaczenia na Ożarowskiej!
BOM Warszawa
warszawa.buddyzm.pl